Laboratorium systemów wizyjnych i monitorowania jakości produkcji

Lokalizacja: L1.2 w budynku C-16 (Technopolis) na terenie kampusu PWr
Kierownik lab.: prof. dr hab. inż. Ewaryst Rafajłowicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   71-320-27-95

Wyposażenie
To unikatowe laboratorium przeznaczone do dydaktyki w zakresie współczesnych metod monitorowania jakości produkcji za pomocą kamer przemysłowych.
Jest wyposażone jest w całą gamę kamer używanych do monitorowania jakości produkcji: od kamer na podczerwień, poprzez kamery pracujące w świetle widzialnym, aż do kamer UV, kamerę 3D, kamerę szybką i interferometr  laserowy.

Laboratorium posiada także stanowiska pozwalające symulować: defekty produkcji ciągłej i dyskretnej, laserowe nagrzewanie metalu, wymiennik ciepła i wizyjny system bezpieczeństwa w budynku.

Przeznaczenie
W laboratorium prowadzone są zajęcia głównie dla specjalności ART, ASI i ARS na kierunku Automatyka i Robotyka oraz prace dyplomowe inżynierskie i magisterskie. Ponadto, kilka stanowisk związanych jest z praktycznym wykorzystaniem wiedzy z teorii sterowania (sterowanie laserowym nagrzewaniem i modelem wymiennika ciepła) oraz z informatycznymi aspektami przetwarzania sekwencji obrazów (kompresja sprzętowa, bazy danych zawierających obrazy, monitorowanie bezpieczeństwa).

     
 

   
© KAMiSS